Меню сайту

ДОСВІД, ГІДНИЙ НАСЛІДУВАННЯ, АБО ЧИМ ВРАЗИЛА СТЕБЛІВСЬКА ОТГ     Молода громада з центром у селищі Стеблів утворилася торік 19 вересня. До її складу увійшли 12 населених пунктів Корсунь-Шевченківського району. За короткий проміжок часу новоствореній ОТГ вдалося реалізувати цілу низку соціальних проектів, навчитися заробляти й раціонально розподіляти кошти, а також чітко сформувати ключові напрями подальшого розвитку. Між іншим, серед досягнень об’єднаної громади є й такі здобутки, які впевнено можна назвати прогресивними. Про що саме йдеться? Читайте далі й дізнаєтеся!


Переглянуто: 78  

698 ОТГ: процес об'єднання триває     Переваги децентралізації відчуває кожна громада, тому процес об’єднання громад триває і набирає обертів. В Україні сформовано 698 об’єднаних територіальних громад. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.


Переглянуто: 43  

Як змінилося життя черкащан після об`єднання громад?     За останні роки на Черкащині було створено 6 об’єднаних територіальних громад. Три – у 2015 році, та три – минулоріч. Питання об’єднання стало випробуванням для багатьох громад. Ті, хто пішов на цей крок, охоче діляться позитивними ефектами. Для декого ж реформування стало шляхом сумнівів та протиріч, а також загрозою для власного благополуччя. Скільки не обговорюються плюси та мінуси фінансового та територіального злиття, все одно передбачити всі нюанси поки що не вдалося нікому.


Переглянуто: 257  

Об’єднані територіальні громади у досвіді сусідів     Створення об'єднаних територіальних громад Чигиринщини наразі є досить актуальним питанням, яке жваво обговорюється сільськими головами району після прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Минає час і органи місцевого самоврядування ретельно вивчають досвід вже об’єднаних територіальних громад, проводять між собою зустрічі для визначення економічної зацікавленості майбутніх об’єднаних громад. Це питання неодноразово розглядалося на нарадах, семінарах та засіданнях за участі сільських голів.
     Щоб зважити всі за і проти децентралізації влади, перейняти досвід колег, днями було проведено виїзне засідання консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради в сусідню об’єднану територіальну громаду сіл Велика Андрусівка та Подорожнє Кіровоградської області. Участь у заході взяли представники Чигиринської районної ради, районної державної адміністрації, засобів масового інформації та сільські голови Чигиринського району...


Переглянуто: 431  

Засідання робочої групи по сприянню добровільного об’єднання територіальних громад Чигиринського району     18 січня голова райдержадміністрації Володимир Клименко провів засідання робочої групи з питань сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад Чигиринського району. В засіданні взяли участь голова районної ради Валентина Алєксєєвець, члени робочої групи, депутати всіх рівнів, міський, сільські голови та активна громадськість району.
     В ході засідання експерт програми «Ulead» з децентралізації за підтримки ЄС Світлана Саламатова поділилася досвідом утворення територіальних громад в інших країнах та різних областях України.


Переглянуто: 329  

Білозірська громада вибудувала собі новенький ЦНАП      Для цього вони викупили приміщення площею 78 кв. метрів у районного споживчого товариства на першому поверсі сільської ради. Ремонт і облаштування дев’яти робочих місць з комп’ютерами й відповідним програмним забезпеченням здійснили за кошти Державного фонду регіонального розвитку та завдяки співфінансуванню з бюджету громади.
     Загалом за проектом Держфонду використали понад 600 тисяч гривень. Ще 350 тисяч спрямувала ОТГ. Новий центр надання адміністративних послуг у Білозір’ї благословили та освятили благочинні Черкаського району – отець Андрій та отець Анатолій.
     – ЦНАП працює вже майже рік, але не у відповідно пристосованому приміщенні. Тому моя мета і мрія була – облаштувати його за європейським взірцем, аби жителі нашої громади могли отримати адміністративні послуги якісно та швидко. Надалі плануємо тільки покращувати якість адмінпослуг, – каже сільський голова Володимир Міцук.
     Працівники центру – переважно місцеві жителі, які пройшли відповідне навчання. Організовує та курує їхню роботу Олена Яжемчук, яка прийшла працювати в об’єднану громаду з міського ЦНАПу. Лише за останні три місяці фахівці Білозірського центру надання адміністративних послуг надали послуг майже на 40 тисяч гривень.


Переглянуто: 246  

Квартирне питання лікарів вирішують у Білозірській ОТГ     Реконструкцію п’яти одно- та двокімнатних квартир завершили у Білозір’ї. Після обмеблювання помешкань тут житимуть лікарі сімейної медицини та діти, позбавлені батьківського піклування.
     Під квартири переобладнали колишній початковій школі. На ремонтні роботи інфраструктурної субвенції використали більше 1,6 млн грн. На початку року у громаді планують віднайти додаткове фінансування, аби завершити облаштування квартир та обмеблювати їх.
     – Для нас актуальною є питання нестачі сімейних лікарів, які б працювали саме у нас та обслуговували наших жителів, – відзначив голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук.


Переглянуто: 187  

«ТРИ КИТИ», ЯКІ ДАЛИ СТАРТ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В ОБЛАСТІ     Медійники обласних та районних видань мали змогу особисто побачити, чим власне живуть перші в області об’єднані територіальні громади. Прес­тур у Білозірську, Мокрокалигірську та Єрківську ОТГ для них організували Департамент регіонального розвитку облдержадміністрації та інформаційні партнери Реформи №1, як її називають у країні – представники Черкаського Офісу реформ, проекту «Київський діалог» та Інституту «Республіка». Оскільки у липні ми вже розповідали читачам «Сільських обріїв» про проведену роботу у Білозірській та Мокрокалигірській громадах, то нас у цій поїздці в першу чергу цікавило, а що там змінилося за цей час. А от Єрківська громада стала для журналістів районної газети відкриттям. Тож далі про «три кити», які дали старт децентралізаційним процесам в області.


Переглянуто: 406  

Відбувся тренінг  з питання «Мобілізація місцевих громад на створення перспективних планів розвитку для майбутніх об’єднаних територіальних громад»     3 жовтня під керівництвом Володимира Клименка відбувся тренінг на тему «Мобілізація місцевих громад на створення перспективних планів розвитку для майбутніх об’єднаних територіальних громад». На тренінг були запрошені міський та сільські голови, керівники установ та організацій району.
     Голова Білозірської об`єднаної територіальної громади Володимир Міцук проінформував присутніх про переваги «Децентралізації в дії»: підвищення спроможності громад у надані послуг. Навів реальні приклади об’єднаних громад.


Переглянуто: 411  

А як у сусіда? Олександра Шереметьєва: «Люди, як комахи, є бджоли, а є мухи - навчіться з усіма працювати»     Аби створити успішну громаду, треба володіти неабиякими управлінськими здібностями та тримати в лещатах усіх підлеглих. Користуючись таким принципом, керує своєю громадою відома на всю Україну Олександра Шереметьєва. Мабуть, тамтешні села просто зникли б, та вона взяла все у свої руки. В Омельницькій об’єднаній територіальній громаді Кременчуцького району наші кореспонденти побували в Омельнику, Запсіллі та П’ятихатках.
      - Основною мотивацією для створення процвітаючої громади повинна бути любов до своєї маленької батьківщини. А найскладніше –змінити світогляд людей. Ніхто не приїде до нас в Україну створювати нову державу. Усе в наших руках, - переконана Олександра Іванівна.


Переглянуто: 400  
«Гаряча» телефонна лінія голови райдержадміністрації:
Зворотній зв'язок з владою!
«Гаряча» телефонна
лінія голови райдержадміністрації:
(0230) 2-56-04
З метою оперативного реагування
на звернення підприємців, при Черкаській обласній державній адміністрації запроваджено «гарячу лінію» з питань корупційних діянь в місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах.

Контактний телефон (0472) 36-11-00
ОФІЦІЙНІ САЙТИ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Верховний Суд України
Пенсійний фонд України
Черкаська ОДА

Державна фіскальна служба України
Державна служба України у справах ветеранів війни

КАЛЕНДАР
«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031